Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Akcesoria BHP niezbędne w miejscu pracy

1 sierpnia 2022 akcesoria BHP


W każdej pracy potrzebne są rozmaite akcesoria BHP, które należy dobrać do specyfiki prowadzonej działalności, konkretnych stanowisk. Inne przedmioty ochrony osobistej są potrzebne pracownikowi magazynowemu, budowlanemu, biurowemu. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie każdej osobie zatrudnionej w jego firmie odpowiednich artykułów BHP podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Zwiększają one bezpieczeństwo, chronią przed różnymi urazami, toksynami, oparzeniami, schorzeniami. Jeśli przedsiębiorca nie dostosuje się do przepisów, to będzie musiał liczyć się z problemami, nałożeniem kary finansowej.

Jakie stosuje się akcesoria BHP w pracy?

Zadaniem artykułów BHP jest zapewnienie ochrony pracownikom podczas wykonywania powierzonych im zadań. Jeśli ktoś ich nie stosuje, to niestety naraża swoje zdrowie i nawet życie na niebezpieczeństwo. Należy temu przeciwdziałać. Oczywiście istotne jest to, aby pracownik dostosował się do zasad i używał artykułów BHP. Pracodawca powinien sprawdzać, czy zapewnione przez niego produkty są rzeczywiście stosowane i wyciągać konsekwencje w przypadku niedostosowania się do przepisów. Z artykułów służących do ochrony ciała wymienić można przede wszystkim odzież, czyli kombinezony robocze, bluzy, spodnie, koszulki, kamizelki. Zabezpieczają one przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie zapewniają komfort cieplny. Do ochrony stóp służą przede wszystkim buty, skarpetki, wkładki obuwnicze. Istotne jest to, aby zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się, nadepnięcia na coś ostrego, zmiażdżenia stopy. Do podstawowych artykułów BHP zalicza się także środki służące ochronie kolan. Są szczególnie istotne na niektórych stanowiskach, które wymagają przyjmowania pozycji klęczącej. Wymuszone ułożenie ciała stanowi spore obciążenie dla stawów, dlatego powinny być one chronione, aby ustrzec się przed bólem i zwyrodnieniami. Sięga się głównie po nakolanniki i specjalne wkładki wypełnione pianką.

Jakich akcesoriów BHP nie może zabraknąć w zakładzie pracy?

Do podstawowych artykułów BHP zalicza się środki ochrony głowy. Ma to na celu zabezpieczenie jej przed urazami. Na placu budowy kaski ochronne są niezbędnymi elementami, bo istnieje ryzyko spadnięcia z wysokości rozmaitych przedmiotów. Czapki chronią przed niską temperaturą, stłuczeniami. Często mają daszek i elementy odblaskowe. Z kolei do ochrony dłoni przeznaczone są głównie rękawiczki. Zabezpieczają one przed obrażeniami, oparzeniami, drobnoustrojami, środkami chemicznymi. Nie może zabraknąć również artykułów BHP chroniących oczy i twarz. Zalicza się do nich okulary, gogle ochronne, specjalne osłony przeciw odpryskom, maski spawalnicze. Nie można zapomnieć również o ochronie słuchu przed hałasem. Z pomocą przychodzą nauszniki ochronne, wkładki przeciwhałasowe. Maseczki i maski służą do ochrony dróg oddechowych. Jako że akcesoriów BHP zużywa się sporo, to warto zaopatrywać się w nie w miejscu z przystępnymi cenami. Na atrakcyjne oferty można liczyć w sklepach internetowych, szczególnie przy hurtowych zamówieniach. Godny polecenia będzie sklep bhponline-24.pl, który ma zróżnicowaną i bogatą ofertę. Można bez problemu kupić wszystkie niezbędne akcesoria ochrony osobistej w jednym miejscu.

Fototapety

Redakcja jobot24.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych i z zakresu prowadzenia biznesu. Publikujemy artykuły związane z biznesem, finansami, firmą, marketingiem, pracą i zakupami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

hurtownia dentystyczna
Praca w Polsce czy w Niemczech
akcesoria BHP

Jesteś zainteresowany reklamą?