Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak zawrzeć umowę faktoringu?

8 lipca 2022 Jak zawrzeć umowę faktoringu


Wystawiasz regularne faktury z odroczonym terminem płatności – ale nie chcesz czekać kilka-kilkadziesiąt dni, aż kontrahent przeleje pieniądze na konto? Postaw na faktoring! Dzięki tej usłudze uzyskasz gotówkę znacznie szybciej, co zapewni płynność finansową Twojej firmie. Wszystko załatwisz online – wygodnie i bez konieczności wizyty w biurze. Jak zawrzeć umowę faktoringu i czy każdy może to zrobić? Sprawdź!

 

Czym jest faktoring i kiedy się sprawdza?

 

Wyobraź sobie, że zamiast czekać na spłatę faktury w ustalonym wcześniej terminie, pieniądze uzyskujesz od razu. Możesz więc uniknąć zatorów płatniczych, opłacić bieżące wydatki lub skorzystać z nadarzającej się rynkowej okazji. Właśnie tak działa faktoring – PragmaGO wypłaca Ci gotówkę przed terminem z faktury, a Twój kontrahent płaci bezpośrednio na konto firmy faktoringowej.

 

Faktoring sprawdzi się w Twoim przypadku, jeśli wystawiasz regularne faktury z odroczonym terminem płatności tym samym kontrahentom. Dzięki umowie z PragmaGO masz stały dostęp do Strefy klienta oraz indywidualnie dobranego limitu faktoringowego. Od początku znasz warunki, na jakich jest udzielane finansowanie. Korzystasz z pieniędzy w taki sposób, jaki jest najlepszy dla Twojej firmy – gotówka nie jest zamrożona, a może dla Ciebie pracować!

 

Czy każdy może skorzystać z faktoringu?

 

W PragmaGO faktoring jest dostępny dla każdej firmy – bez względu na wielkość, branżę czy długość działania na rynku. Z usługi korzystają zarówno przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółkę. Jest to również popularne rozwiązanie wśród nowych firm oraz start-upów.

 

Limit faktoringowy i koszt usługi zawsze są ustalane indywidualnie. Co jest brane pod uwagę? Ważne są takie czynniki jak liczba kontrahentów i sprzedawanych faktur, termin spłaty czy ocena firmy. Faktoring to rozwiązanie dla Ciebie, jeśli chcesz:

 

  • zapewnić firmie płynność finansową i uniknąć długiego czekania na spłatę faktury,
  • mieć stałe warunki finansowania – określone w umowie,
  • utrzymywać dobre relacje z kontrahentami, którzy wciąż płacą w terminie z faktury (odroczonym, a więc wygodnym).

 

Czy do faktoringu potrzebna jest umowa?

 

Jeśli masz stałych kontrahentów i zależy Ci na regularnym finansowaniu – w PragmaGO wystarczy złożyć wniosek online i podpisać umowę. Jak to zrobić? Przez internet wypełniasz krótki formularz. Podajesz w nim m.in. dane Twoje oraz kontrahentów, potrzebny limit finansowania (od 50 tys. złotych do 1 mln złotych), branżę itp. Weryfikujesz też tożsamość bezpiecznym przelewem na 1 zł lub przez Kontomatik.

 

PragmaGO kontaktuje się z Tobą, żeby przedstawić dokładne warunki, a następnie w 1-2 dni przyznawany jest ustalony limit. Uzyskujesz też informację o wszystkich warunkach oraz kosztach finansowania, które wystarczy zaakceptować. Oryginał umowy podpisujesz w wygodnym miejscu, np. w obecności kuriera. I to wszystko – zyskujesz dostęp do Strefy klienta oraz wygodnego finansowania!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak dokładnie wygląda taka umowa? Sprawdź artykuł: https://pragmago.pl/porada/umowa-faktoringowa-jak-powinna-wygladac/

 

 

 

 

 

 

Fototapety

Redakcja jobot24.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych i z zakresu prowadzenia biznesu. Publikujemy artykuły związane z biznesem, finansami, firmą, marketingiem, pracą i zakupami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wiedza kluczem do dobrej strategii inwestycyjnej
ubezpieczenie na życie
dostawczy Volkswagen

Jesteś zainteresowany reklamą?