Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Czym charakteryzują się profesjonalne laptopy do programowania?

3 września 2021 laptopy do programowania


Osoby, które wiążą swoją przyszłość z branżą IT i programowaniem muszą postawić nie tylko na odpowiednie umiejętności, ale również na profesjonalny sprzęt. Mocny i wydajny laptop znacząco poprawi warunki pracy i co najważniejsze przyśpieszy pisanie kodu.

Jakie parametry ma dobry laptop do programowania?

Wysokiej klasy laptopy do programowania koniecznie muszą posiadać solidny ekran. Im większa przekątna, tym oczywiście praca będzie wygodniejsza i efektywniejsza. Niestety im więcej cali, tym oczywiście automatycznie wzrasta masa laptopa. Do programowania w zupełności wystarczy standardowy ekran 15 calowy.

Ogromną rolę odgrywa również rozdzielczość ekranu. W dzisiejszych czasach standardem jest FullHD, czyli niezawodne ekrany o szerokości 1920×1080 pikseli. Uważać należy na laptopy, które mają błyszczące ekrany. Najbezpieczniejszym wyborem są matowe ekrany, dzięki którym wzrok nie będzie tak bardzo się męczyć nawet po wielogodzinnej pracy. Przy programowaniu bardzo ważne jest również to, aby można było bez problemu podłączyć drugi monitor.

Idealny laptop dla programistów

Przy pisaniu kodu niezbędna jest oczywiście porządna klawiatura. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są klawiatury o niewielkim skoku, które znacząco zwiększają komfort pisania. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę również na to, aby klawiatura bardzo cicho pracowała. Osoby, które programują głównie w nocy, powinny rozejrzeć się za podświetlanymi klawiaturami.

Osoby, które pracują poza domem powinny postawić na laptopy do programowania z porządną baterią. Przydać może się również szybki i pojemny dysk SSD, który zapewni komfortowe działanie nie tylko systemu operacyjnego, ale również licznych aplikacji do programowania.

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie odpowiedniego procesora i pamięci. Do programowania w zupełności wystarczy czterordzeniowy procesor. Dobrym pomysłem jest także wybranie modeli z 16GB pamięci RAM.

System operacyjny ma znaczenie

W sklepach komputerowych można znaleźć laptopy do programowania z zainstalowanym systemem operacyjnym, jak i również bez niego. W tym drugim przypadku można oczywiście nieco zaoszczędzić zwłaszcza, jak posiada się licencję na system.

Programiści mają do wyboru nie tylko system Windows, ale również popularne systemy Mac OS. Wielu programistów korzysta z darmowych systemów operacyjnych z rodziny Linux. System Mac OS dostępny będzie oczywiście w laptopach marki Apple, dlatego też trzeba przygotować się na nieco większy wydatek.

Fototapety

Redakcja jobot24.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych i z zakresu prowadzenia biznesu. Publikujemy artykuły związane z biznesem, finansami, firmą, marketingiem, pracą i zakupami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Fototapety
zakupy przez internet
wizualizacje produktów

Jesteś zainteresowany reklamą?