Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak ustrzec się błędów, wybierając ubezpieczenie na życie?

27 września 2022 ubezpieczenie na życie


Posiadanie ubezpieczenia na życie zapewnia nam komfort i poczucie bezpieczeństwa każdego dnia, zarówno w stosunku do nas samych, jak i najbliższych nam osób. Wiemy, że posiadając ubezpieczenie na życie, nie musimy martwić się tym, co przyniesie nam przyszłość. Jednocześnie, aby możliwa była realizacja naszych planów zawodowych czy marzeń, bardzo ważne jest, aby wybrane przez nas ubezpieczenie rzeczywiście zapewniało nam taką ochronę, jakiej oczekujemy. Sprawdź, jakich błędów należy wystrzegać się przy wyborze ubezpieczenia na życie.

Błąd numer 1 – niski zakres ochrony ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie jest produktem, którego zadaniem jest ochrona finansowa najbliższej rodziny ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Warto jednak mieć świadomość, że ubezpieczenie może posiadać znacznie szerszy zakres ochrony, który może zapewnić korzyści nam samym, jako osobom ubezpieczonym, na przykład w wyniku wypadku lub uszczerbku na zdrowiu, który przez określony czas uniemożliwia nam wykonywanie pracy.

Wybierając szerszy zakres ochrony ubezpieczenia na życie zyskujemy pewność, że jeśli dojdzie do zdarzenia, które tymczasowo lub trwale uniemożliwia nam wykonywanie obowiązków zawodowych, możemy liczyć na finansową pomoc. To z kolei sprawia, że wypadek lub choroba nie wpłyną negatywnie na nasze finanse.

Błąd numer 2 – niedopasowanie oferty do swoich potrzeb

Kolejny błąd, jaki zdarza się popełniać wielu osobom przy wyborze ubezpieczenia na życie, to niedopasowanie oferty produktu do swoich rzeczywistych potrzeb. Niektóre osoby wychodzą z założenia, że im większa wysokość składki, tym lepszy zakres ochrony. Inne osoby decydują się na zakup konkretnego ubezpieczenia na życie pod wpływem impulsu, reklamy lub robią to z polecenia znajomych. Znów – takie rozwiązanie może zwyczajnie okazać się dla nas niekorzystne.

Wybierając ubezpieczenie na życie, zawsze powinniśmy wybierać takie oferty, które będą w pełni odpowiadać naszym potrzebom. Przy zakupie ubezpieczenia na życie, zwracaj także uwagę na jego cel. Czy zależy Ci jedynie na samej ochronie, czy może szukasz produktu, który oprócz ochrony oferuje plan oszczędnościowy lub inwestycyjny? W takiej sytuacji warto skorzystać z internetowych porównywarek ubezpieczeń lub poprosić o pomoc agenta ubezpieczeniowego.

Błąd nr 3 – nieznajomość warunków ubezpieczenia

Kluczowym elementem, jaki ma bardzo duży wpływ na podjęcie decyzji o wyborze konkretnego ubezpieczenia na życie jest znajomość Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Również w tym przypadku wiele osób decyduje się na zawarcie umowy bez wcześniejszego zapoznania się z OWU. Dlaczego jest to tak istotne? Ogólne Warunki Ubezpieczenia to zbiór ważnych informacji dotyczących polisy. Znajdziesz w niej prawa i obowiązki (zarówno swoje, jak i ubezpieczyciela), sumę ubezpieczenia, zakres ochrony ubezpieczeniowej, sposób wypłaty świadczeń oraz ewentualne wyłączenia odpowiedzialności. Wyłączenia odpowiedzialności to sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić nam wypłaty świadczenia. 

Materiał zewnętrzny

Fototapety

Redakcja jobot24.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych i z zakresu prowadzenia biznesu. Publikujemy artykuły związane z biznesem, finansami, firmą, marketingiem, pracą i zakupami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wiedza kluczem do dobrej strategii inwestycyjnej
ubezpieczenie na życie
dostawczy Volkswagen

Jesteś zainteresowany reklamą?