Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jaki samochód dostawczy wybrać do firmy? Sfinansujesz go dzięki VW FS

13 lipca 2022 dostawczy Volkswagen

Dla zdecydowanej większości firm wybór auta lub aut dostawczych ma ogromne znaczenie. Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep, świadczysz usługi poza swoją siedzibą, działasz w branży budowlanej czy zarabiasz w inny sposób, dostosowany do twoich potrzeb samochód to jedno z najważniejszych narzędzi w twojej pracy. Jak go wybrać?

Samochód dostawczy dla firmy – najważniejsze typy

O tym, czy samochód dostawczy spełni twoje oczekiwania, w dużym stopniu decyduje jego budowa. Pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów, wśród których największe znaczenie mają: • furgony: klasyczne dostawczaki, których przestrzeń transportowa jest sztywna i w pełni zabudowana. Mogą pełnić przeróżne funkcje, służąc np. do przewożenie zaopatrzenia dla sklepu, przesyłek kurierskich, narzędzi i sprzętu lub innych ładunków; • skrzyniowe: z nadwoziem składającym się z wydzielonej kabiny oraz skrzyni z zabudowaną podłogą i zwykle składanymi burtami (niekiedy również w wersji z zadaszeniem z plandeki). Są przeznaczone przede wszystkim do transportu towarów sypkich lub o dużych rozmiarach (np. stolarki otworowej), ale w takim przypadku konieczne jest zastosowanie odpowiedniej konstrukcji mocującej elementy; • pick-upy: o konstrukcji zbliżonej do nadwozia skrzyniowego, z tym że mniejszych rozmiarów i zazwyczaj bez plandeki; • samochody specjalne: przeznaczone do przewożenia towarów o specjalnych wymagań co do warunków transportu – więcej na ich temat piszemy w kolejnym akapicie.

Jak wybrać auto dostawcze dla firmy? Rodzaj zabudowy

Samochód dostawczy Volkswagen właściwie każdego modelu może zostać przystosowany do przewożenia specjalnych ładunków. Ze względu na rodzaj zabudowy wyróżniamy między innymi: • samochody chłodnie: służą do transportu towarów wymagających przechowywania w temperaturze od 0 do 10 stopni – przede wszystkim żywności oraz niektórych kosmetyków i leków; • samochody mroźnie: do mrożonek itp.; • food-trucki: do prowadzenia działalności gastronomicznej – w tym przygotowywania i wydawania posiłków; • lawety: do transportu innych samochodów; • samochody do celów medycznych: np. ambulanse oraz auta do transportu pacjentów.

Auto dostawcze dla firmy – sposób finansowania

Przy wyborze auta dostawczego warto wziąć pod uwagę nie tylko jego specyfikę, ale też sposób finansowania. Atrakcyjną ofertę finansowania zakupu samochodów z grupy Volkswagen AG przygotowała firma VW FS. Korzystając z niej, pojazd dla firmy można kupić przy wkładzie własnym wynoszącym od 30 do 50 proc. wartości, a zerowa prowizja, niskie oprocentowanie i nawet 4-letni okres kredytowania pozwalają dopasować plan spłaty do możliwości przedsiębiorstwa.

Fototapety

Redakcja jobot24.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych i z zakresu prowadzenia biznesu. Publikujemy artykuły związane z biznesem, finansami, firmą, marketingiem, pracą i zakupami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wiedza kluczem do dobrej strategii inwestycyjnej
ubezpieczenie na życie
dostawczy Volkswagen

Jesteś zainteresowany reklamą?