Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak sfinansować nowy autobus do firmy?

25 czerwca 2022 finansowanie zakupu autobusu


Firmy oferujące usługi transportowe i przewozowe muszą cały czas się rozwijać, ponieważ klienci oczekują naprawdę wysokiej jakości. Jedną z największych inwestycji jest bez wątpienia zakup autokaru lub autobusu. W jaki sposób można to sfinansować? MAN FS to firma, w której można starać się o korzystne finansowanie zakupu autobusu,, dzięki czemu nie będzie trzeba od razu dysponować całą kwotą potrzebną do tego, aby nabyć nowy pojazd. To właśnie dzięki temu nowoczesne autobusy są w zasięgu możliwości firm.

Korzystny sposób finansowania zakupu autobusu

 

MAN FS oferuje korzystne metody finansowania autobusów, o których warto dowiedzieć się więcej. To ukłon w stronę klientów, którzy chcą dysponować nowym autobusem, jednak nie posiadają pełnej kwoty potrzebnej na zakup pojazdu. Jedną z opcji jest wtedy leasing. Autobusy można również wziąć w leasing, a tego typu usługa będzie wyglądała podobnie, jak w przypadku samochodów ciężarowych czy samochodów osobowych firmowych. Decydując się na leasing, ważne jest to, aby określić kwotę wkładu własnego, dzięki której będzie można rozpocząć procedurę finansowania. Pozostała kwota zostanie rozłożona na przystępne raty o określonej wysokości. Na wysokość rat wpływa najbardziej okres leasingowania. Jeśli umowa leasingu podpisywana jest na dłużej, miesięczne raty są mniejsze.

Leasing dla firm

Nie wszystkie firmy dysponują dużymi kwotami na rozwój. Dlatego właśnie to zupełnie normalna praktyka, że firmy transportowe i przewozowe decydują się na leasingowanie pojazdów. Nie trzeba od razu posiadać kwoty na zakup kilku autobusów, by flota firmy pozwalała na rozwój i świadczenie usług. Zdecydowanie lepszą opcją jest skorzystanie z możliwości leasingu. Po spotkaniu z przedstawicielem firmy, który przedstawia wszystkie najważniejsze informacje dotyczące usługi, można podjąć korzystną decyzję. Warto pamiętać o tym, że leasing dla firm jest rozwiązaniem, dzięki któremu można w znaczący sposób obniżyć kwotę płaconego podatku. Koszty leasingu są bowiem wpisane w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli świadczy się usługi przewozowe, wynajem autobusu również będzie kosztem możliwym do rozliczenia w ten sposób. Dodatkowo warto pamiętać, że po zakończeniu okresu leasingowania klient może zdecydować, czy wykupuje pojazd w preferencyjnej cenie, czy też decyduje się na pozostawienie pojazdu w salonie i podpisanie umowy leasingu na inną maszynę. Ta elastyczność pozwala na dobieranie rozwiązań, które sprawdzają się najlepiej w przypadku konkretnego klienta.

Fototapety

Redakcja jobot24.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych i z zakresu prowadzenia biznesu. Publikujemy artykuły związane z biznesem, finansami, firmą, marketingiem, pracą i zakupami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wiedza kluczem do dobrej strategii inwestycyjnej
ubezpieczenie na życie
dostawczy Volkswagen

Jesteś zainteresowany reklamą?