Prowadzenie działalności biznesowej, nawet jeżeli nie jest ona związana ze świadczeniem usług transportu, zwykle łączy się z koniecznością zakupu samochodów firmowych. Czasami potrzebne jest tylko jedno lub dwa auta, czasami o wiele więcej, na przykład wtedy, gdy zatrudnia się przedstawicieli handlowych. W jaki sposób można sfinansować flotę firmową, jeżeli nie posiada się tak dużej kwoty na inwestycję z własnej kieszeni? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób, które są zainteresowane tym tematem.
Wynajem długoterminowy auta
Istnieje kilka sposobów na finansowanie samochodów firmowych, o których warto wiedzieć, aby na spokojnie podjąć dobrą decyzję. Naprawdę niewielu właścicieli firm posiada środki finansowe, które pozwolą na pełne finansowanie wszystkich samochodów. Najczęściej korzystają oni z różnych rozwiązań stworzonych z myślą właśnie o biznesie, dzięki czemu pracownicy firmy mogą korzystać z niezawodnych, stosunkowo nowych aut. Pierwsze z rozwiązań to wynajem długoterminowy samochodów. Na czym polega wynajem długoterminowy auta? Podpisuje się umowę, w ramach której samochód jest do dyspozycji firmy. Trzeba tylko pamiętać o tym, że są pewne obostrzenia. Najczęściej dotyczą one po prostu tego, jak dużo kilometrów można przejechać samochodem w danym roku. Poza tym wynajmując samochód długoterminowo, często można korzystać z niego tylko na terenie Polski. Nie zawsze istnieje możliwość wyjazdów poza granice kraju. Zanim podejmie się decyzję o takim wynajmie, warto zatem dokładnie prześledzić zapisy w umowie, aby sprawdzić, czy nie ma tam punktów, które będą utrudniały prowadzenie działalności. Więcej informacji na temat możliwości tego sposobu finansowania samochodu można uzyskać od pracowników firmy VW FS.
Leasing samochodów
Z pracownikami firmy VW FS warto porozmawiać również o drugiej opcji finansowania, jaką jest leasing. Leasing sprawdzi się w wielu przypadkach. Najczęściej nie ma wtedy ograniczeń związanych z ilością kilometrów, które można przejechać autem w danym roku. Z samochodów można korzystać zatem swobodnie. Decydując się na leasing, należy najczęściej wnieść jakiś wkład własny, a następnie ustalić liczbę rat, przez który będzie się opłacało auto. Co miesiąc płaci się określoną kwotę, a po zakończeniu umowy, można zdecydować się na wykupienie samochodu lub pozostawienie go w salonie. Jeżeli chodzi o wynajem długoterminowy, najczęściej nie trzeba wnosić wkładu własnego. Jest to zatem ukłon w stronę tych klientów biznesowych, którzy nie posiadają tak dużych środków finansowych.