Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Czy warto szukać pracy przez agencję rekrutacyjną we Wrocławiu? Poznaj argumenty na TAK

29 grudnia 2021 Czy warto szukać pracy przez agencję

Choć wydaje się, że w obecnych realiach nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia, to w rzeczywistości wiele osób tygodniami czy wręcz miesiącami bezskutecznie przegląda opublikowane oferty. Jesteś w podobnej sytuacji? Nikt nie odpowiada na Twoje podania? Ostatnia rozmowa kwalifikacyjna zakończyła się standardowym „odezwiemy się wkrótce”, po czym nastała cisza? W takim razie spróbuj poszukać pracy przez agencję rekrutacyjną we Wrocławiu. Dlaczego warto? Wymieniamy najważniejsze argumenty.

Szybko otrzymasz propozycję pracy

Jeśli obecnie Twoim priorytetem jest jak najszybsze otrzymanie oferty zatrudnienia, to trudno o lepszy wybór, niż zgłoszenie się do lokalnej agencji rekrutacyjnej. Pamiętaj, że takie agencje stale współpracują z wieloma rekrutującymi firmami, włącznie z tymi, które już dawno dały sobie spokój z klasycznym publikowaniem ogłoszeń (z uwagi na nieskuteczność tego rozwiązania).

Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że agencja od ręki zaproponuje Ci pracę w jakiejś firmie, ponieważ akurat ma zlecenie od klienta na znalezienie pracownika w Twoim typie, czyli spełniającego konkretne oczekiwania pracodawcy.

Przy okazji sprawdź też, kiedy pracodawcy najchętniej decydują się skorzystać z usług agencji rekrutacyjnych we Wrocławiu – wyjaśniają to artykuły na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Oferta zatrudnienia będzie dopasowana do Twoich kwalifikacji

To bardzo ważny argument, ponieważ nie ma nic bardziej irytującego na etapie poszukiwania pracy, niż konieczność przebijania się przez setki ofert tylko po to, aby stwierdzić, że np. pracodawcy mają zbyt wysokie oczekiwania czy proponują nieakceptowane przez Ciebie warunki.

Zgłaszając się do agencji rekrutacyjnej możesz tego łatwo uniknąć, ponieważ to agencja przejrzy dostępne oferty i dopasuje je do Twoich kwalifikacji oraz oczekiwań. Jeśli np. masz doświadczenie w obsłudze obrabiarki CNC, to otrzymasz propozycję pracy na produkcji, a nie w dziale obsługi klienta. To oznacza dużą oszczędność czasu.

Niższa pensja? To mit

Wiele osób z góry odrzuca pomysł rozpoczęcia poszukiwania pracy przez agencję rekrutacyjną, ponieważ wierzy w opowieści, że będzie mniej zarabiać. Rzekomo agencje pobierają od kandydatów prowizję czy dysponują wyłącznie ofertami za najniższą stawkę. Nie jest to prawda, dlatego nie wierz w tego typu mity.

Agencja rekrutacyjna jest oczywiście wynagradzana, natomiast rozlicza się wyłącznie ze swoim klientem, czyli przedsiębiorcą. To on ponosi koszty rekrutacji, natomiast kwestia wynagrodzenia jest już ustalana między Tobą a potencjalnym pracodawcą.

Zdobędziesz cenne doświadczenie

Ten argument powinien szczególnie przemówić do osób, które od dłuższego czasu nie mogą znaleźć zatrudnienia z uwagi na bardzo niskie kwalifikacje zawodowe – brak wykształcenia, doświadczenia etc. Spokojnie, dobra agencja rekrutacyjna we Wrocławiu dysponuje ofertami również dla takich pracowników.

Najczęściej będzie to praca na produkcji czy na innym stanowisku, które nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Atutem będzie tutaj nie tylko podjęcie zatrudnienia i zaspokojenie swoich potrzeb ekonomicznych, ale także stopniowe zdobywanie doświadczenia czy cennych umiejętności (np. poprzez szkolenia organizowane przez pracodawcę), co pozwoli Ci poprawić swoją pozycję na rynku pracy.

Do której agencji rekrutacyjnej we Wrocławiu warto się zgłosić?

Wybierz tę agencję, która cieszy się najlepszą opinią na lokalnym rynku. Zwróć również uwagę na to, czy dana firma HR ma wielu klientów, co zawsze zwiększa szansę na szybkie otrzymanie oferty zatrudnienia.

Sprawdzonym adresem we Wrocławiu i regionie jest Crew For You – agencja rekrutacyjna, która specjalizuje się zarówno w rekrutacji stałej, jak i outsourcingu pracowniczym. Agencja regularnie poszukuje pracowników dla swoich klientów na najróżniejsze stanowiska, zarówno produkcyjne, jak i te wyższego szczebla. Aktualne oferty sprawdzisz na stronie https://crewforyou.pl.

Fototapety

Redakcja jobot24.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych i z zakresu prowadzenia biznesu. Publikujemy artykuły związane z biznesem, finansami, firmą, marketingiem, pracą i zakupami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

cfd
Co oferują agencje reklamowe?
Agencja celna Warszawa

Jesteś zainteresowany reklamą?