Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Wyposażenie biura – o co warto zadbać?

10 września 2021 wyposażenie biura

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na samozatrudnienie lub pracę zdalną i próbuje zbudować kącik do pracy w domu. Co powinno znajdować się w domowym biurze?

Podstawowe wyposażenie biura

Najważniejszym miejscem każdego biura jest biurko, na którym stoi laptop lub komputer, więc warto zadbać, żeby było odpowiednio wysokie i szerokie, tak żeby pomieścić np. dwa monitory oraz opcjonalny sprzęt dodatkowy. Do biurka warto kupić porządne krzesło biurowe, które poprawi posturę na czas pracy oraz znacznie wpłynie na komfort.

Biurko wraz z krzesłem warto ustawić zgodnie z zasadami feng shui, czyli przodem do drzwi i tyłem do okna. Taka pozycja zmniejsza uczucie niepokoju podczas pracy i znacznie podnosi produktywność.

Poza samym biurkiem i krzesłem warto zadbać o odpowiednie oświetlenie w biurze, więc na biurku powinna znaleźć się lampka, w pokoju powinno być dobre oświetlenie oraz dobry dopływ naturalnego światła.

Sprzęt do biura

Do domowego biura najlepiej wyposażyć się w 14-calowego laptopa, na którym będziemy mogli pracować również poza domem, a w biurze podpinać do niego monitor, klawiaturę i myszkę, tak aby spełniał zadanie pełnoprawnego komputera.

Bardzo ważnym elementem w każdym biurze jest odpowiedni internet, który powinien być stabilny i możliwie najszybszy, co są w stanie zaoferować jedynie światłowody. Dobrze, żeby router był zlokalizowany w biurze, a jeśli jest gdzieś dalej, to warto podłączyć się do niego kablem sieciowym, żeby zmaksymalizować jakość i szybkość połączenia.

Warto wyposażyć się w dodatkowy internet w mobilny „w razie czego,” żeby móc dokończyć pracę czy długo wyczekiwane spotkanie, podczas np. awarii prądu w lokalu, czy problemów operatora z internetem.

Finalnie, w każdym biurze powinna znaleźć się dobra drukarka wraz ze skanerem, niszczarka do dokumentów, szafka na dokumenty oraz zbiór podstawowych sprzętów biurowych, takich jak: kosz na śmieci, tablica korkowa, magnetyczna oraz duży baniak z wodą.

Dodatkowe wyposażenie do biura

Dla większej wygody można wyposażyć biuro w małą lodówkę na napoje, czy wcześniej przygotowane jedzenie, małą mikrofalówkę, ekspres do kawy, a nawet cały kącik do drobnej przerwy na kawę w pracy. Warto zadbać o posiadanie, chociaż kilku roślin dla dobrego samopoczucia i filtrowania powietrza, a możemy również kupić oczyszczacz czy nawilżacz powietrza do biura, co jest zdecydowanie dobrym pomysłem, bo znacząco podniesie samopoczucie. Na sam koniec, marzeniem każdej samozatrudnionej osoby, jest posiadanie klimatyzacji w biurze, więc o ile posiadamy na to środki, a montaż w biurze jest możliwy, to zdecydowanie warto się na to zdecydować.

Fototapety

Redakcja jobot24.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych i z zakresu prowadzenia biznesu. Publikujemy artykuły związane z biznesem, finansami, firmą, marketingiem, pracą i zakupami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

cfd
Co oferują agencje reklamowe?
Agencja celna Warszawa

Jesteś zainteresowany reklamą?