Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

CV bez doświadczenia – jak napisać?

17 listopada 2021 cv bez doświadczenia


Napisanie CV bez doświadczenia wydaje się bardzo trudne z uwagi na fakt, że to właśnie ono w dużej mierze decyduje o atrakcyjności oferty dla potencjalnego pracodawcy. Niemniej jednak w sytuacji jego braku również możliwe jest stworzenie dokumentu, który uwydatni atuty pożądane przez rekrutera.

CV bez doświadczenia, prawidłowa forma i układ

Pisząc CV bez doświadczenia podobnie jak w przypadku każdego innego oficjalnego dokumentu należy zachować jego powszechnie przyjętą prawidłową formę i układ. Zapewni to nie tylko przejrzystość tekstu ale również oraz umożliwi „wyłowienie” najbardziej pożądanych i interesujących dla pracodawcy informacji.

CV bez doświadczenia, kompetencje zawodowe

Przede wszystkim pisząc CV bez doświadczenia zawodowego należy skupić się na innych elementach, które pozwolą to doświadczenie zdobyć w przyszłości w ramach podjętej współpracy. W dokumencie należy opisać swoje kompetencje zawodowe, natomiast poniżej nich odbyte wolontariaty, staże lub praktyki zawodowe. Powinny być one podsumowane opisem uzyskanych zaświadczeń, referencji i listów polecających. We wpisie dotyczącym wykształcenia należy skupić się przede wszystkim na wyższych stopniach na przykład studiach dziennych lub podyplomowych z pominięciem edukacji na poziome liceum lub technikum. Chyba że nauka na nich się właśnie zakończyła.

CV bez doświadczenia, szkolenia i certyfikaty

W przygotowywanym CV będącym odpowiedzią na dane ogłoszenie zamieszczone przez pracodawcę należy umieszczać jedynie te informacje, które z punktu widzenia tego podmiotu będą istotne. Zasada ta dotyczy również wpisywanych informacji w zakresie odbytych szkoleń i uzyskanych certyfikatów.

CV bez doświadczenia, zainteresowania

W CV należy umieścić swoje rzeczywiste zainteresowania. Należy być przy tym bardzo rzetelnym i wpisywać jedynie informacje zgodne z prawdą. Podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej rozbieżności zostaną szybko wychwycone, a potencjalny pracownik straci wiarygodność. Należy pamiętać o tym, że wpisywanie informacji na temat hobby i zainteresowań jest bardzo istotne z punktu wiedzenia pracodawcy. Pozwala ono choć w małym stopniu poznać kandydata na dane stanowisko.

CV bez doświadczenia, zwięzła treść

Podczas przygotowywania i redagowania CV bez doświadczenia należy pamiętać o tym, aby dokument był dość zwięzły i spójny. Przeładowanie go zbędnymi z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy informacjami utrudni analizę treści i nie sprawi dobrego wrażenia.

Fototapety

Redakcja jobot24.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych i z zakresu prowadzenia biznesu. Publikujemy artykuły związane z biznesem, finansami, firmą, marketingiem, pracą i zakupami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

hurtownia dentystyczna
Praca w Polsce czy w Niemczech
akcesoria BHP

Jesteś zainteresowany reklamą?