W Świętokrzyskim można zaobserwować szybki rozwój gospodarczy, wzrost liczby nowych miejsc pracy oraz niewielką liczbę osób bezrobotnych. Stopa bezrobocia w Świętokrzyskim ma obecnie rekordowo niski poziom, ponieważ wynosi tylko 8,4%. Główną przyczyną jest przede wszystkim ulepszenie koniunktury gospodarczej w całej Polsce, która jest wyraźnie zauważalna także w tym regionie. Poprawę sytuacji na świętokrzyskim rynku pracy widać również na wykazie danych dotyczących przeciętnego zatrudnienia w przedsiębiorstwach. Można zauważyć także wzmożoną aktywność ekonomiczną wśród mieszkańców województwa, wzrost liczby aktywnych zawodowo oraz zmniejszenie się liczby niepracujących. Eksperci badający rynek pracy zaobserwowali dynamiczny wzrost pensji pracowników, związany z małą ilością chętnych do pracy, szczególnie w branży budowlanej, transportowej oraz samochodowej.

Oferty pracy Świętokrzyskie

W Świętokrzyskim nie brakuje nowych miejsc pracy. Poszukiwani są w szczególności pracownicy z branży budowlanej, transportowej, gastronomicznej, samochodowej oraz elektromechanicznej. Zawody związane z branżą budowlaną są największą grupą, ponieważ wynoszą 37,5% wszystkich zawodów deficytowych. Pracodawcy poszukują szczególnie kandydatów z umiejętnościami praktycznymi i wiedzą na temat nowych technologii używanych obecnie w budownictwie. Dlatego też, aby poszerzać swoje kwalifikacje w tej branży, można brać udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, które pomogą w zdobyciu potrzebnych informacji na temat realiów współczesnego rynku. Oprócz pracowników w branży budowlanej, pracodawcy mają również problem ze znalezieniem kandydatów do obsługi technicznej pojazdów (mechaników, lakierników samochodowych, blacharzy). Zauważalny deficyt pracowników można zaobserwować także w sektorze transportu. Brakuje kandydatów na kierowców ciężarówek, ciągników siodłowych i na kierowców autobusów oraz osób posiadających odpowiednie kwalifikacje, np. prawo jazdy kat. C i D oraz uprawnienia do przewozu osób. Aby zdobyć takie uprawnienia z pomocą również przychodzą odpowiednie kursy i szkolenia.

Ogłoszenia praca Świętokrzyskie

W Świętokrzyskim nie brakuje nowych ogłoszeń w sprawie poszukiwania kandydatów do pracy. W obliczu postępujących zmian i rozwoju gospodarczego pracodawcy ubiegają się o pracowników, dostosowując się do nowych potrzeb rynku. Poszukiwani są kandydaci z różnorodnych dziedzin – od pracowników fizycznych, po biurowych, skończywszy na pracownikach z działu usług. Zapotrzebowanie na kandydatów ciągle się zmienia, a nowych miejsc pracy w województwie przybywa. Dlatego, aby zdobyć wymarzone stanowisko, należy regularnie przeglądać ogłoszenia i bez obaw aplikować. Szansę na objęcie stanowiska zwiększy także odpowiednie CV i zachęcający list motywacyjny. Potencjalni pracodawcy stawiają obecnie na osoby chętne do pracy, zaangażowane oraz gotowe do poszerzania swoich kompetencji. Dlatego nawet jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia, warto spróbować i odpowiedzieć na interesujące Cię ogłoszenia.

Praca Świętokrzyskie pełny etat

Świętokrzyskie to odpowiednie miejsce, aby znaleźć stałą pracę na pełny etat, gwarantującą atrakcyjne wynagrodzenie i możliwość negocjacji warunków zatrudnienia. Na rynku świętokrzyskim można zaobserwować tzw. „brak pracy do rąk”, dlatego ofert jest dużo, a pracodawcy, walcząc o nowych pracowników, są w stanie zapewnić korzystne warunki oraz podwyższyć pensję. Zatrudnienie na pełen etat dostaniesz bez problemu, jeśli nie obawiasz się pracy fizycznej. Na rynku brakuje kandydatów z branży budowlanej – cieśli, stolarzy, dekarzy, murarzy, tynkarzy czy robotników budowlanych. Deficyt pracowników jest także wśród stanowisk należących do prac biurowych, np. samodzielnych księgowych, informatyków lub finansistów. W Świętokrzyskim ofert stabilnej pracy, gwarantującej pełen wymiar godzin i stałe wynagrodzenie jest dużo, należy tylko regularnie przeglądać najnowsze oferty i być na bieżąco z aktualnymi zmianami na rynku pracy.