Województwo dolnośląskie to według analiz gospodarczych jedno z najszybciej rozwijających terenów. Dzięki zasobom naturalnym, dużej liczbie wykwalifikowanych specjalistów oraz zainteresowaniu inwestorów, Dolny Śląsk to zarówno rozkwit tradycyjnych gałęzi przemysłu, jak i branż innowacyjnych wraz z sektorem usług. Dzięki temu dolnośląskie jeden z najatrakcyjniejszych rynków pracy w Polsce. Obecnie stopa bezrobocia wynosi tu 5,8 proc. i tak jak od wielu lat plasuje się poniżej średniej krajowej. Praca na Dolnym Śląsku to przede wszystkim specjalnie stworzone strefy przemysłowe dotyczące takich dziedzin jak górnictwo i wydobywanie, przetwórstwo, farmacja, motoryzacja oraz wytwarzanie szkła, kryształu oraz porcelany. Oprócz tego województwo dolnośląskie z Wrocławiem na czele reprezentuje ważne miejsce na mapie komunikacyjnej oraz usługowej. Jeśli planujesz związać z nim swoją karierę zawodową, sprawdź koniecznie, na jakie oferty zatrudnienia możesz liczyć i w jaki sposób wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Oferty pracy na Dolnym Śląsku

Ofert pracy na Dolnym Śląsku nie brakuje, jednak istnieją branże, w których zapotrzebowanie na pracowników jest większe lub mniejsze. Liczne zakłady motoryzacyjne, rozbudowana baza logistyczno-magazynowa oraz kopalnie i huty z wieloletnią tradycją od wielu lat zapewniają stałe zatrudnienie, zwłaszcza dla mężczyzn z zawodowym wykształceniem zawodowym. Z kolei kobiety z powodzeniem mogą szukać takich ofert pracy jak zatrudnienie w bankowości, księgowości i rachunkowości, usługach kadrowo-płacowych i oczywiście handlu oraz szeroko pojętych usługach w tym rekreacji. Oferty pracy z pewnością skupią się na pracownikach produkcyjnych i magazynowych, monterach, operatorach maszyn specjalistycznych, kierownicy oraz managerzy projektów, personel średniego szczebla z dziedziny produkcji, utrzymania ruchu, logistyki oraz kontroli jakości a także z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.  Mimo wszystko według aktualnych statystyk Dolny Śląsk podobnie jak pozostała część kraju zaczyna odczuwać deficyt wykwalifikowanych pracowników – zwłaszcza nauczycieli kształcenia zawodowego i ustawicznego oraz specjalistów zarówno w sferze pracy fizycznej jak i biurowej. Nasuwa to prosty wniosek, że to właśnie inwestycja w podniesienie swoich kompetencji zapewni przewagę na rynku pracy. Skorzystanie z szerokiej gamy branżowych kursów oraz szkoleń dostępnych w większości większych miast to rozwiązanie dla wszystkich, którzy poważnie podchodzą do poszukiwania wymarzonej pracy na Dolnym Śląsku.

Ogłoszenia praca Dolny Śląsk

Województwo dolnośląskie od lat oferuje zarówno pracę na pół etatu – zwłaszcza w miastach uniwersyteckich jak i pracę na pełny etat, głównie w sektorze przemysłowo-ekonomicznym. Województwo dolnośląskie to stałe pojawianie się nowych ogłoszeń o pracę głównie w Internecie, lokalnej prasie czy radiu. Nie może także zapomnieć o rozbudowanej bazie aktywizacji zawodowej, głównie za sprawą coraz lepiej zarządzanych Powiatowych Urzędów Pracy, z którymi współpracuje wielu pracodawców. Ogłoszenia o pracę Dolny Śląsk przybierają różne formy – od profesjonalnych formularzy agencji rekruterskich, poprzez regularne oferty, aż po bezpośrednie notki od przełożonych i pracowników, z dopiskiem “dam pracę Dolny Śląsk” lub Szukam pracy dolnośląskie”. Przeglądaj ogłoszenia systematycznie i staraj się natychmiast aplikować. Pewność siebie oraz zaangażowanie, wraz z chęcią rozwoju i podnoszenia kompetencji to ciekawe urozmaicenie CV oraz listu motywacyjnego, które z pewnością znajdzie uznanie w oczach potencjalnego przełożonego – zwłaszcza na dolnym śląsku, które stawia na ciągły rozwój.