Sytuacja na rynku pracy w Krakowie od kilku lat stale się poprawia. Znacząco rośne liczba nowych przedsiębiorstw, a dzięki temu spada bezrobocie. Według najnowszych badań wysokość zarobków w Krakowie jest obecnie jedną z najwyższych w całym kraju, a liczba osób bez pracy jest znikoma. Warto również pamiętać o tym, że Małopolska to jeden z turystycznych ośrodków w kraju. Co roku przyjeżdżają tu miliony turystów – zarówno z kraju, z Europy, jak i z innych kontynentów. Z tego powodu prognozuje się, że ten sektor gospodarki wciąż będzie stosunkowo dobrze działał i przynosił wysokie dochody. Kraków, jako stolica województwa małopolskiego, to miasto, do którego każdego roku przyjeżdża prawie 13 mln. turystów. Dlatego gospodarka prężnie się tu rozwija, oferując wiele miejsc pracy – w turystyce, gastronomii czy transporcie. Jeśli szukasz pracy w Krakowie warto pamiętać, że krakowskie oferty pracy nie dotyczą tylko sektora turystycznego oraz gastronomicznego. Wykwalifikowani fachowcy poszukiwani są także m.in. w branży IT i w branży budowniczej.

Oferty pracy Kraków

Przeglądając oferty pracy w Krakowie można zauważyć, że wybór jest bardzo urozmaicony. Już po przeczytaniu kilku ogłoszeń można wywnioskować, na których stanowiskach panuje deficyt pracowników. Wiele ofert dotyczy zawodów techniczno-fizycznych – często poszukiwani są wykwalifikowani fachowcy, np. murarze, monterzy instalacji budowlanych, tynkarze, pracownicy robót wykończeniowych, kierownicy budowy, spawacze, ślusarze, malarze pokojowi oraz elektrycy. Pracę w Krakowie bez żadnego problemu dostaną także kierowcy i logistycy. Duże zapotrzebowanie jest także na zawody związane z opieką nad chorymi ludźmi – pracownicy pilnie poszukują pielęgniarek, położnych, masażystów, fizjoterapeutów oraz opiekunów do osób niepełnosprawnych i starszych. W Krakowie bardzo rozbudowana jest także sieć gastronomiczna. Ze względu na dużą ilość przybywających turystów, często otwierają się nowe restauracje i bary. Dlatego też nie brakuje ofert dla barmanów, kucharzy, piekarzy i cukierników.

Oferty pracy dynamicznie się zmieniają, ponieważ bardzo często w stolicy Małopolski budują się nowe hotele, restauracje, kawiarnie czy biura. Z tego powodu warto sprawdzać oferty regularnie, bo w każdej chwili może pojawić się coś nowego. Spektrum zawodów do wyboru jest bardzo szerokie, dlatego nie musisz ograniczać się tylko do jednego. Zaprojektuj unikatowe CV i przyciągający uwagę pracodawcy list motywacyjny i nie wahaj się, aby kandydować na różne stanowiska!

Praca w Krakowie pół etatu

Zapotrzebowanie na rynku pracy w Krakowie jest tak duże, że pracodawcy gotowi są zatrudnić również młodych ludzi, bez specjalnego doświadczenia zawodowego, ale ambitnych i wyrażających chęć do wypełniania powierzonych obowiązków. Osoby, które cenią sobie elastyczne godziny pracy i wolny czas, w Krakowie na pewno znajdą niejedną ofertę pracy na pół etatu. Praca w niepełnym wymiarze godzin dotyczy głównie studentów oraz kobiet z dziećmi. W Krakowie pracę na pół etatu można znaleźć na takich stanowiskach jak: kelner, barman, obsługa klienta, pracownik telekomunikacji, sprzedawca lub kierowca. W niektórych ogłoszeniach pracodawca zaznacza, że poszukuje pracownika na pół etatu. Jednak w wielu ofertach nie ma informacji o wymiarze godzin. Warunki zatrudnienia można później negocjować w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego warto aplikować na wszystkie interesujące Cię ogłoszenia, nawet jeśli nie ma w nich podanego wymiaru godzin.

Praca w Krakowie pełny etat

Obecnie bezrobocie w Krakowie wynosi tylko 4%. Jest to jedno z miast w Polsce, które może poszczycić się szeroką ofertą miejsc pracy i niewielką liczbą osób bezrobotnych. Gospodarka dynamicznie się rozwija, a co za tym idzie, budują się nowe przedsiębiorstwa, fabryki i biura. Miejsc pracy wciąż przybywa, więc pogłębia się deficyt pracowników. Z tego względu wykwalifikowany i chętny do pracy kandydat ma wielkie szanse znalezienia pracy w Krakowie, zarówno na pół, jak i na cały etat. Najważniejsze, aby pracodawca odebrał Cię jako osobę, która dba o swój rozwój i z chęcią zdobywa nowe umiejętności i doświadczenia. W tym celu warto rozglądać się za szkoleniami, które podniosą nasze kwalifikacje i podwyższą szanse na zdobycie pracy w Krakowie.