jobot24.pl

jobot24.pl – praca, biznes, finanse

Finanse

Kredyt 80 tys jaka rata – jak wyliczyć?

Kredyt w wysokości 80 tys złotych pozwala zrealizować wiele różnych planów. Nie zawsze jednak wiadomo, czy warto w ogóle składać wniosek, jeśli nie ma się pewności, czy będzie można sobie pozwolić na takie zobowiązanie finansowe. Pierwszym więc krokiem, by się o tym przekonać, jest sprawdzenie, jak wysoka może być rata kredytu, który wynosi 80 tys złotych. Jakie są sposoby, by się dowiedzieć, jaką ratę można hipotetycznie spłacać co miesiąc w takim przypadku?

Kredyt 80 tys – symulacja spłaty w placówce bankowej

Jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, gdy chodzi o wyliczenie raty kredytu, jest placówka bankowa. Dlaczego? Ponieważ w takim punkcie można skorzystać z rozbudowanych narzędzi lub szczegółowych formularzy. W ten sposób na pytanie o kredyt 80 tys jaka rata, otrzyma się dość dokładną odpowiedź, a nieraz znacznie więcej informacji. W banku można przeprowadzić symulację, w której uwzględnia się nie tylko wartość kredytu, ale również rodzaj rat, wysokość oprocentowania i rodzaj oprocentowania, a także okres spłaty i zdolność kredytową potencjalnego wnioskodawcy. W dodatku taką symulację można wykonać w kilka minut, a odpowiedź otrzyma się równie szybko, co pozwoli zorientować się, czy oferta danego banku jest na tyle atrakcyjna, że faktycznie warto złożyć wniosek o wybrany kredyt.

Kredyt 80 tys – zapytanie o wysokość raty u doradcy finansowego

Jeśli nie placówka bankowa to placówka, gdzie swoje usługi oferuje doradca finansowy. Najczęściej nie jest to jedna osoba, a raczej firma będąca pośrednikiem między bankiem a potencjalnym kredytobiorcą. Korzystając z pomocy doradcy finansowego, trzeba liczyć się z tym, że jego usługi nie zawsze są darmowe, chociaż najczęściej z taką ofertą można się spotkać. Czy doradca finansowy jest równie pomocny co przedstawiciel banku? Można by nawet powiedzieć, że jeszcze bardziej, ponieważ zainteresowanie usługami doradcy finansowego wciąż jeszcze nie są tak popularne, jak konsultacja z doradcą w banku. Doradca finansowy pozwoli zaoszczędzić czas, ponieważ można sprawdzić w kilka minut, jak kształtowałaby się wysokość raty kredytu w wysokości 80 tys złotych we wszystkich bankach, z jakimi doradca współpracuje. Dzięki temu dosłownie w parę chwil można się zorientować, która oferta banku będzie dla danej osoby najbardziej atrakcyjna, m.in. pod względem wysokości rat. Więcej informacji znajdziesz na abckredytu.pl

Kredyt 80 tys złotych – rata wyliczona samodzielnie

Pomimo tego, że dwie powyższe opcje wydają się najbardziej dogodne, nic nie stoi na przeszkodzie, by symulację spłaty kredytu w wysokości 80 tys złotych przeprowadzić samemu. Wystarczy tylko mieć dostęp do Internetu, skorzystać z wyszukiwarki internetowej, znajdując w wynikach strony, gdzie można skorzystać z kalkulatora kredytowego. Symulacja ta jest prosta, szybka i wygodna, ponieważ nie trzeba nigdzie chodzić, czy umawiać się na wizytę. Z drugiej strony trzeba jednak poświęcić chwilę, by znaleźć dobry kalkulator kredytowy. Dobre narzędzie tego typu oznacza, że pozwoli wyliczyć ratę konkretnego kredytu o podanej wartości, uwzględniając mniej więcej tyle samo parametrów, ile formularz, który wypełnia się w banku lub u doradcy finansowego.

Kredyt 80 tys – czy symulacja spłaty jest wiarygodna?

Symulacja to tylko hipotetyczne wyliczenia, pomimo tego, że uwzględniają aktualne założenia, na przykład te dotyczące oprocentowania, które obowiązuje. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że bank, który rozpatruje wniosek, bierze pod uwagę szereg różnych kryteriów, zanim ostatecznie podejmie decyzję, czy zatwierdzić przyznanie kredytu, czy też nie. Symulacja jest o tyle wiarygodna, że można się wstępnie zorientować, czy ma się na tyle dobrą zdolność kredytową, by w ogóle myśleć o złożeniu wniosku. Warto o tym pamiętać, ponieważ każdorazowe złożenie wniosku, który bank odrzuca, wpływa negatywnie na historię kredytową w BIK.